EDUKACJA ZDROWOTNA

Edukacja zdrowotna jest procesem który ma za zadanie kształtowanie nawyku dbałości o zdrowie własne i innych ludzi

Jednym z głównych obszarów tematycznym w sferze edukacji zdrowotnej jest zdrowie odżywianie i aktywność fizyczna.

ZDROWA DIETA

Zgodnie z definicją "zdrowe odżywianie to sposób odżywiania polegający na przyjmowaniu na przyjmowaniu substancji korzystnych dla zdrowia w celu zapewnienia lub poprawy zdrowia.

Istotne jest zmniejszenie ryzyka wystąpienia chorób takich jak otyłość, nowotwory, choroby serca. Zdrowa dieta polega na przyjmowaniu odpowiednich ilości niezbędnych składników odżywczych i wody. Składniki pokarmowe mogą być dostarczane w postaci różnych produktów, dlatego wiele sposobów odżywiania i diet może być uznane za zdrowe. Należy zapewnić odpowiednią ilość makroskładników (tłuszcze, białka, węglowodany), mikroskładników (sole mineralne) oraz energii niezbędnej do prawidłowego funkcjonowania organizmu. „ (wikipedia).

ZDROWA DIETA

Projekt edukacji zdrowotnej jest skierowany zarówno do dzieci jak i rodziców. Edukacja w formie prelekcji i warsztatów ma na celu rozwijanie świadomości prawidłowego żywienia od najmłodszych lat.

Oferta edukacji zdrowotnej dopasowywana jest do potrzeb poszczególnych klientów takich jak:

1. Szkoły 2. Kluby sportowe 3. Organizacje sportowe 4. Rady rodziców 5. Dyrektorowie szkół.

Zróżnicowana forma edukacji pozwoli na odpowiednie dotarcie do poszczególnych grup zainteresowanych. W sprawie wszelkich szczegółów zapraszam do kontaktu

MASZ PYTANIA?